B&A Güzellik

İpek Kirpik


Saf ipekten oluşan gözlerin yapısına göre teker teker ayrıca yapıştırıcısıyla uygulanan bir kirpik uygulamasıdır. Rimel sürmenize hiç gerek kalmadan azalmış kirpiklerinizi dolgun, uzun ve gür göstermenin en güzel, kısa ve zahmetsiz yolu ipek kirpik uygulamasıdır.
 
Uzun, gür ve sağlıklı kirpikle istiyorsanız mutlaka emek ve zaman harcamanız gerekmekte. Kirpiklerinize sürülen badem yağı ya da e vitamini gibi kirpikler için oldukça faydalı olan ürünleri düzenli aralıklarla sürekli uygulamak gerekmektedir. Özellikle çalışan bayanların buna ayıracak zamanı olmayabilir. Aynı zamanda hep uzunluk ve kalınlıkta oldukları için doğal görünümünden asla ayırt edilmeyecektir.
 

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Öncelikle ipek kirpik uygulanırken mutlaka kullanılan kirpiğin sentetik olmayanını uygulanır, aynı zamanda kirpikleri yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcının da medikal bir ürün olduğu için güven vermektedir. İşlem yaklaşık olarak 1.5 saat kadar sürmekte. Bir göze kirpiklerin uygulanması işlemi yaklaşık 1-2 saat sürmesi kirpiklerin tek tek yapıştırıldığını düşünecek olursak bu süre gayet normal karşılanmaktadır. İpek kirpik ne kadar dayanır der iseniz bakımları düzenli yapıldığı takdirde 6 ay yada 1 sene civarında değişmektedir.
 

İpek Kirpik Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Uygulattığınız kirpiklerin 3 hafta da bir bakımını yaptırdığınız takdir de yaklaşık olarak 6 ay boyunca ipek kirpiklerinizi kullanabilirsiniz. Tamamen acısız olan bu uygulamayı yaptırdığınız için aynaya her baktığınızda kendinize teşekkür edeceksiniz.
 
İpek kirpikleriniz sayesinde artık rimel kullanmadan ruj, fondöten ve birde allıkla günlük makyajınızı rahatlıkla tamamlayabilir ve doğal güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.
 

İpek Kirpik Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İpek kirpik uygulaması, ifadenizin anında daha sıcak görünmesini sağlar ve makyaj yapmaktan vakit bulamayanlar için kolaylık sağlayan bir uygulamadır.
 
İpek kirpik uygulamasını daha uzun süre kullanmak için, yüzünüzü yıkarken kuvvetli bir şekilde ovalamamak, sadece hafif bir bir şekilde su veya yağsız makyaj çıkartıcı ürünler ile yıkanmalıdır. Yüz üstüne yatılmaması gerekir. Hamam, sauna gibi ortamlar kullanım süresini azaltır.