B&A Güzellik

Kalıcı Makyaj


Kalıcı makyaj, cildinizin rengini implante etme sanatı ve bilimidir. Kalıcı makyaj diğer adıyla "Micro pigment" uygulaması steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla doğal içerikli boyaların deri altına yerleştirilmesi işlemidir.
 
İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Kullanılan pingmentler, bitkisel kaynaklı ve organil boyalar olup; kesinlikle yan etki yapmaz. Yüz ve vucut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı maddesi içermiyor. Microblading kıl tekniği ilen daha doğal ve dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz.
 
Kalıcı Makyaj Kullanım Süresi Ne Kadar ?
Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle kalıcı makyaja belli aralıklarla rutuj yapılması gerekir.
Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenir. Bunun sonucu olarak da kalıcı makyaj da ki kalıcılık süresi kısalır. Ayrıca yaş ilerledikçe yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü uzar.
 
Kalıcı Makyaj Hangi Durumlarda Yapılamaz ?
Kalıcı makyaj et beni ve keloidlerin (yürüyen yara) üzerine, pigment alerjisi olanlara, 18 yaşın altındakilere, melenoma (ciltteki kırmızılıklar) konjoktivit (akan göz göz yaşı iltihabı) kılcal damar çatlamaları üzerine, cilt lezyonları (egzama, siğil, mantar) üzerine, psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde (şizofren) hassas ve ince gözüken ciltlerde, cildinde reaksiyon oluşan kişilerin testsiz çalışılmamalı, lens kullanımda (eyelinerden) bir hafta sonra kullanılmalı.
 
Kalıcı Makyajı Kimler Tercih Ediyor ?
Makyaja zaman ayıramayan çalışan bayanlar, kaşları seyrek ya da dökülmüş olanlar, duyarlı gözleri olanlar, lens kullananlar, kozmetik ürünlere alerjisi olup makyaj yapamayanlar, artrit hastalığı var veya titreyen elleri olanlar, atletler, sporcular, profesyonel yaşamda devamlı iyi görünmek zorunda olanlar, hastalık ya da kemoterapi gibi tedaviler sebebiyle problem yaşayanlar, yüzlerinde bulunmakta olan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler, dağılmayan makyajın avantajını kullanmak isteyenler olarak sıralanabilir. Ayrıca mezoterapi uygulamasını kalıcı makyaj uygulamasından önce yaptırılırsa yüz bölgesini minerallerle vitaminlerle besleyici etkisi vardır.